This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego FEWE pt. "Energia do odzyskania"

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego FEWE pt. "Energia do odzyskania"

Film pt. "Energia do odzyskania" adresowany jest do osób dorosłych, młodzieży. Jego głównym przesłaniem jest ukazanie problemu marnowania energii w budynkach (zdjęcia kamerą termowizyjną ukazujące „drogi ucieczki” ciepła z budynku). Ma również za zadanie wykazanie środków zaradczych.

Termomodernizacja jest najbardziej efektywnym sposobem „powstrzymania” energochłonności budynków w Polsce. Równocześnie ma pośredni, pozytywny wpływ na środowisko – zmniejszenie zużycia nieodnawialnych paliw kopalnych, łagodzenie zmian klimatycznych poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, mniejsza emisja zanieczyszczeń. Mimo iż koszty energii za ogrzewanie stale rosną zabiegi termomodernizacyjne mogą się zwrócić już po kilku latach. Dla przeciętnego bloku z tzw. „wielkiej płyty” koszty ocieplenia ścian zwracają się po około 8 latach, a dachu po około 5-6 latach. Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego temu zagadnieniu. 

Film powstał w ramach realizacji projektu „Doskonalenie poziomu edukacji w samorządach terytorialnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią i ochrony klimatu Ziemi” dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Za pomoc w realizacji filmu oraz udostępnienie obiektów dziękujemy Urzędowi Miasta Katowice oraz Eurocentrum Sp. z o.o. w Katowicach. 


zrzut film