This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza najmłodszych na warsztaty "Ekologiczne bajki"

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza najmłodszych na warsztaty "Ekologiczne bajki"

14. grudnia w Muzeum Miasta Jaworzna odbędą się kolejne warsztaty w ramach skierowanego do najmłodszych projektu edukacyjnego muzeum Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości. Tym razem przebiegać będą pod hasłem Ekologiczne bajki. Warsztaty poświęcone będą odnawialnym źródłom energii, jakimi są słońce i wiatr, oraz odnawialnemu źródłu wiedzy o świecie, jakim są bajki, i przeznaczone będą dla uczniów klas drugich szkół podstawowych.


Czytając samodzielnie, lub słuchając głośnego czytania innych, dzieci wędrują po mniej i bardziej odległych krainach, tych rzeczywistych i tych z królestwa wyobraźni. Mają okazję poznać mieszkających w nich ludzi, otaczającą ich florę i faunę oraz sposoby ich ochrony, wynalazki i osiągnięcia techniki, z których korzystają i dowiedzieć się wielu innych ciekawych rzeczy. Książki, w tym te najbardziej lubiane przez dzieci – bajki, rozwijają wyobraźnię najmłodszych i wspierają ich rozwój intelektualny i poznawczy.

W trakcie najbliższych warsztatów dzieci przeniosą się do krainy odnawialnej energii, po której ich przewodnikami będą sympatyczny miś Vitomiś, maskotka fundującej książeczki firmy Viessmann, i Jędrek, chłopiec, który zaprzyjaźnił się z wiatrem. Pokażą oni małym podróżnikom, jak można wykorzystać energię z odnawialnych źródeł w codziennym życiu. Opowieści podsumowane zostaną dyskusją i zabawami ruchowymi i artystycznymi. Najmłodsi nie tylko będą się dobrze bawić, ale także poszerzą swoją wiedzę o ekologicznej energii i poćwiczą wspólnie głośne czytanie i słuchanie ze zrozumieniem.

Więcej informacji na temat cyklu warsztatów można znaleźć na stronie Muzeum Miasta Jaworzna: www.muzeum.jaw.pl. Dzieci zapisać można na zajęcia dzwoniąc pod numer telefonu (32) 618-19-55, lub pisząc na adres e-mail: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl 

Serdecznie zapraszamy!
Magdalena Rechul

eko_bajki