This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Ekologiczne zgadywanki

Ekologiczne zgadywanki

25 stycznia o godz. 10.00 i 11.00 w Muzeum Miasta Jaworzna odbędą się już czwarte warsztaty w ramach skierowanego do najmłodszych projektu edukacyjnego muzeum Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości. Tym razem przebiegać będą pod hasłem Ekologiczne zagadki i jak nazwa wskazuje, ich motywem przewodnim będą różnego rodzaju zgadywanki, quizy i rebusy tematycznie związane z ekologią.


Jak zwykle w czasie warsztatów, dzieci będą mogły poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ekologii oraz miło spędzić czas na wspólnej zabawie. Najmłodsi, próbując zmierzyć się z rozwiązaniem zagadek, poznają na przykład eko-oznaczenia, które stosuje się na opakowaniach produktów, z którymi mają styczność każdego dnia, takimi jak butelki wody czy opakowania płatków śniadaniowych. Odpowiadając na pytania zawarte w quizach będą mogły pochwalić się znajomością nie tylko podstaw eko-trybu życia, ale również różnych eko-ciekawostek. Ci, którzy jeszcze ich nie znają, będą mieli okazję je poznać. Rozwiązując rebusy dowiedzą się rzeczy, które przydadzą im się w codziennym ekologicznym życiu. Prowadzący dołożą wszelkich starań, by i tym razem dzieci nie nudziły się, a na ich twarzach zagościły szerokie uśmiechy. Nie zabraknie także upominków dla tych, którzy poradzą sobie z wyzwaniami najlepiej. 

Więcej informacji na temat cyklu warsztatów można znaleźć na stronie Muzeum Miasta Jaworzna: www.muzeum.jaw.pl. Dzieci zapisać można na zajęcia dzwoniąc pod numer telefonu (32) 618-19-55, lub pisząc na adres e-mail klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl.

Partnerami projektu są: Jurkpol Sp. z o.o – zabezpieczenia przeciwpożarowe, Viessmann Sp. z o.o., Tauron Dystrybucja S.A. oddział w Będzinie
Projekt sponsoruje: Fundacja Energetyki na Rzecz Polski Południowej

Serdecznie zapraszamy!
Magdalena Rechul


eko_zgadywanki